sobota, 21 maj 2016 14:29

II Piknik Szkolny w Tuchowie (na żywo)

Napisał

W sobotę 21 maja miała miejsce druga edycja Pikniku Szkolnego w Tuchowie.

Z okazji szkolnego wydarzenia powstało specjalne studio plenerowe portalu Ryglice-okolice.pl przy Amfiteatrze w pobliżu Domu Kultury w Tuchowie.

W formie warsztatów dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Tuchowie rodził się krok po kroku niniejszy fotoreportaż. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe, poznawali tajniki pracy fotoreportera, tworzyli tekst artykułu i przyglądali się pracy redakcyjnej. Wszystko to można było śledzić na bieżąco przez całe popołudnie. Zainteresowanie pracą dziennikarską było bardzo duże.

Nad całością czuwał Marcin Śmierciak oraz Janusz Siemek.

Relacja jednego z uczniów:

21 maja (dzisiaj) odbywa się drugi piknik szkolny. Jest na nim dużo atrakcji np. ściana wspinaczkowa, dmuchane zamki oraz inne zabawy. Odbywają się pokazy różnych zawodów m.in. logopeda, informatyk albo ratownik. Można zapoznać się z ofertą tutejszych techników i liceów.

Wojciech Jaworski kl. I b G

Piknik Szkolny rozpoczął się o godzinie 14 powitaniem przybyłych gości przez dyrektora szkoły Józefa Wzorka. Licznie zgromadzonych czekało sporo atrakcji. Na scenie wystąpili młodzi muzycy m.in. kwartet saksofonowy z miejscowej szkoły muzycznej, piosenkarze, tancerze, aktorzy, kabareciarze, finaliści konkursów szkolnych. Odbyły się pokazy piłki nożnej, judoków, strażaków. 

Na imprezie zaprezentowało się wiele osób, grup, instytucji, przedstawicieli różnych zawodów np. pielęgniarka, ratownik medyczny, architekt, artysta, księgowa, fryzjer, florystka, logopeda, kosmetyczka, bibliotekarz.

Nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych m.in. wyroby rękodzielnicze, konkurencje sportowe, fanty, wesołe miasteczko, zabawy dla dzieci.

 

Galeria zdjęć sferycznych  - sajdak.ws

 

Autorzy zdjęć: Gabriela Świderska, Wiktoria Adamczyk, Patrycja Sawicka, Kamil Piwowarczyk, Natalia Baran, Ania Sikorska, Patrycja Lisiak, Sara Bałut, Weronika Pietrucha, Marcin i inni uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie oraz reporterzy portalu Ryglice-okolice.pl.

Lokalny portal informacyjny sprawował patronat medialny

Czytany 6696 razy
Odsłon artykułów:
17282079

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…