środa, 11 maj 2016 14:18

Turniej Judo w Tuchowie

Napisał

W dniu 07.05.2016r.w hali MOSiR odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI MŁODZIKÓW MŁODZICZEK I DZIECI W JUDO.

W zawodach wzięło udział 171 zawodników z 24 klubów małopolski, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego, oraz słowacka drużyna z Bardejova.

W imieniu organizatorów, pełniący funkcję sędziego głównego Marek Srebro przywitał zawodników, trenerów i zaproszonych gości w osobach: Adam Drogoś – burmistrz Tuchowa, Jerzy Odroniec – w-ce przewodniczący R M w Tuchowie, Sabina Bajda w-ce prezes KOZ Judo, Marek Małek w-ce przewodniczący MSZS, Bogusław Kocik – komisarz zawodów.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Burmistrza Tuchowa i licznie zgromadzonej publiczności wystąpił zespół taneczny pod kierunkiem Pani Łucji Wróbel - ,,Studio Tańca w Tuchowie”.

Od godziny 12.30 do 16.00 na czterech polach walk toczyły się pojedynki dzieci (rocz.2004 i mł.) oraz młodzików i młodziczek (rocz.2002-2003) w 40 kategoriach wagowych. Doskonale w tych zawodach zaprezentowali się tuchowscy judocy, wychowankowie trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta zdobywając 10 medali (5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe) W kategorii wiekowej dzieci mistrzami województwa zostali: Nina Potok (27 kg), Nicoletta Zduń (36kg),  Filip Wantuch (36kg ). Drugie lokaty wywalczyli Natasza Potok (27kg), Michał Dudek (33kg) a trzecie Julia Piątek (27kg).

W drużynowej punktacji klubowej ekipa Sokoła Tuchów zajęła wysokie drugie miejsce.
1. UKS JUDO WOLBROM
2. UKS SOKÓŁ TUCHÓW
3. MOSiR BOCHNIA
4. IS WIERZCHOSŁAWICE
5. TS WISŁA KRAKÓWW kategorii młodzików mistrzami Małopolski są: Natalia Wzorek (52 kg.)- najlepsza zawodniczka turnieju, Dominik Świderski (+81kg). Srebrny medal wywalczył Hubert Starzyk (66kg) a brązowy Rafał Schabowski. Natalia Wzorek w walce finałowej pokonała efektownym rzutem na ippon aktualną srebrną medalistkę Mistrzostw Polski Młodziczek Oliwię Sochę z Wolbromia.

Punktacja drużynowa młodzików i młodziczek:
1m. TS Wisła Kraków
2m. MOSiR Bochnia
3m. MKS PM Tarnów (4 zawodników z Tuchowa i 2 z Tarnowa)
4m. UKS Judo Wolbrom
5m. IS Wierzchosławice

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych otrzymali pamiątkowe statuetki, medale złote srebrne i brązowe o raz upominki rzeczowe i dyplomy. Pięć najlepszych drużyn w grupie wiekowej młodzików i osobno dzieci otrzymało okazałe puchary i dyplomy.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i tuchowskim firmom za pomoc w przygotowaniu wspaniale zorganizowanych zawodów, bo tak właśnie ocenili ją uczestniczący trenerzy, zawodnicy i sędziowie. Lista sponsorów wywieszona została w hali MOSiR w Tuchowie.

Zapowiedź wydarzenia: Mistrzostwa Małopolski w judo

Czytany 3044 razy
Odsłon artykułów:
17461432

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…