czwartek, 05 maj 2016 07:38

Świątecznie u strażaków

Napisał

Majowy weekend przyniósł szereg uroczystości dla jednostek straży w regionie. Przed nami kolejne wydarzenia organizowane przez strażaków.

3 maja świętowało wiele jednostek strażackich. Dzień strażaka gminy Skrzyszów miał miejsce w Łękawicy. Uroczystości odbyły się także m.in. w Zwierniku, Ryglicach, Tuchowie, Jodłowej. Czytaj także: Trzeciomajowe uroczystości w Tuchowie. Strażacy uczestniczyli też w nabożeństwach parafialnych 4 maja w dniu swojego patrona, św. Floriana. Tak było np. w Kowalowej.

3 maja strażackie orkiestry dęte m.in. z Szerzyn i Żurowej uczestniczyły w eliminacjach konkursu małopolskiego "Echo Trombity". Czytaj także: Orkiestra z Żurowej znów na podium.

1 maja w Szerzynach zorganizowano III Gminny Dzień Strażaka. Uroczystej Mszy św. przewodniczył kapelan ochotniczych straży. Przy remizie w Szerzynach przebiegały dalsze oficjalne obchody, w czasie których m.in. poświęcono nowo wybudowany garaż przy remizie oraz wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa oraz pamiątkowe tablice dla byłych członków straży.

30 kwietnia i 1 maja w Pilźnie miał miejsce capstrzyk strażacki. Oprócz pokazów, konkursów, przemarszu z orkiestrą dętą i koncertów, przeprowadzono zbiórkę na zakup sprzętu strażackiego.

W minioną sobotę druh Kamil Podraza z jednostki OSP KSRG Lubcza reprezentował powiat Tarnowski na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Wieliczce. W turnieju Kamil zajął 7 miejsce na 21 możliwych. Czytaj także: Najlepsi w turnieju wiedzy pożarniczej

Zapowiedzi:

5 maja będzie miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie, ul. Klikowska 39 w godz. 8.00-12.00. Podczas akcji będzie można również zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego do bazy fundacji DKMS. Więcej informacji: zposptarnow.pl

8 maja  odbędą się Jubileuszowe Obchody 150 - lecia tarnowskiej straży pożarnej. Tegoroczne uroczystości będą miały miejsce na Rynku w Tarnowie. Z kolei w Klikowej będzie miał miejsce piknik rodzinny. Więcej: 150- lecie tarnowskiej straży pożarnej

9 maja 2016 r. odbędą się uroczyste obchody Dnia Strażaka dla powiatu dębickiego. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Później zostanie przeprowadzony Uroczysty Apel na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Dębicy.

5 czerwca organizowana jest XII Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską Zakopane - Ludźmierz. Więcej informacji: zposptarnow.pl

Czytany 1914 razy
Odsłon artykułów:
17547029

Odwiedza nas 334 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…