wtorek, 23 luty 2016 00:00

Dwa pożary, wybuch i uratowany pies...

Napisał

Pożar nieużytków w Tuchowie. Strażacy uratowali psa. Pożar w Żurowej. Wybuch gazu.

Pożar nieużytków w Tuchowie

W poniedziałek popołudniu strażacy z Tuchowa wyjechali do pożaru traw. Na ul. Leśnej paliła się wysuszona roślinność a płomienie zagrażały drzewom i krzewom. Pożar został bardzo szybko zlokalizowany i ugaszony. Spaleniu uległo ok. 35 arów powierzchni.

Strażacy uratowali psa

W sobotę 20 lutego Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie przyjął zgłoszenie że na ul. Lwowskiej w Tarnowie przed blokiem „Dom pod Jesionem” w metalowej bramce – wejście do bloku, utknął pies i nie może ruszyć głową. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp strażaków ratowników GCBARt 5/36. Na miejscu zdarzenia dowódca ustalił, że pies próbował przejść przez ogrodzenie i utknął w metalowej bramce do posesji. Działania strażaków polegały na uwolnieniu psa z metalowego ogrodzenia poprzez rozgięcie prętów przy użyciu rozpieracza hydraulicznego. Pies po uwolnieniu w dobrej kondycji został przekazany pracownikom tarnowskiego azylu. 

Pożar w Żurowej

19 lutego jednostka z Żurowej została zadysponowana do pożaru trocin, w jednym z zakładów wyrobów z drzewa w Żurowej. Pożarem objęta była sterta trocin i wiór ok. 70-80 m3 w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu. Po częściowym opanowaniu pożaru przystąpiono do przerzucania palących się wiór i dokładnym ich przelewaniu wodą. Po całkowitym ugaszeniu pożaru miejsce przekazano. Akcja trwała ponad 3 godz.

Wybuch gazu

19 lutego Strażacy PSP Tarnów wyjechali do jednego z bloków w Tarnowie, gdzie doszło do wybuchu piecyka gazowego. Wybuch wyrwał okno i drzwi balkonowe. Jedna osoba została poszkodowana- mężczyzna, który chciał zapalić piecyk łazienkowy. Jego żona i dziecko nie doznali obrażeń.

Czytany 2085 razy
Odsłon artykułów:
17462055

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…