czwartek, 11 luty 2016 01:00

Śnieg, wypadek, pożar...

Napisał

Strażacy z okolicy byli wzywani do połamanych drzew, a także do pożarów i wypadku.

Duże opady mokrego śniegu uszkodziły linie energetyczne i połamały drzewa. W najbliższych dniach nie przewiduje się już kolejnych opadów i zagrożenia spowodowanego silnym wiatrem.

Po pracowitym weekendzie, ochotnicy znów musieli interweniować w zdarzeniach, które miały miejsce w regionie. Czytaj: Niedzielne akcje strażackie.

W czwartek 11 lutego zaraz po północy strażacy z Woli Lubeckiej wyjechali do leżącego drzewa na drodze powiatowej w kierunku Lubczy. 

W środę 10 lutego wieczór pod naporem śniegu na ulicy Ryglickiej w Tuchowie, na drodze powiatowej powalone zostało drzewo. Do akcji przystąpili strażacy z Tuchowa. Bezpośrednio z ulicy Ryglickiej ochotnicy zostali wezwani do powalonego drzewa w Łowczowie. Kolejne dwie interwencje spowodowane były zerwanymi liniami telekomunikacyjnymi: zaraz po północy jednostka wyjechała na ul. Krótką w Tuchowie a nad ranem do Zabłędzy.

Do zerwanej linii przy drodze krajowej 94 w Pilźnie zostali wezwani strażacy z tego miasta.

We wtorek przed północą doszło do wypadku na drodze krajowej nr 94 w Machowej. W zdarzeniu z udziałem jednego pojazdu jedna osoba została poszkodowana. Strażaków z Pilzna wspomagała jednostka PSP Dębica.

W środę wieczorem miał miejsce pożar nieużytków rolnych w miejscowości Czermna - przysiółek Wola. Paliła się tam stara trawa. Silny wiatr przeniósł zarzewie w stronę pobliskiego sklepu i dlatego miejscowi strażacy nie tylko gasili trawę, ale zapobiegli także rozprzestrzenieniu się ognia.

Info: OSP Tuchów, OSP Wola Lubecka, OSP Pilzno, OSP Czermna

Czytany 2089 razy
Odsłon artykułów:
17462007

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…