wtorek, 09 luty 2016 01:00

Niedzielne akcje strażackie

Napisał

Niedziela była dniem pracowitym dla wielu jednostek straży w regionie. Po nocnej akcji w Ryglicach, miały miejsce kolejne wyjazdy związane głównie ze skutkami wiatru, który silnie wiał w okolicy.

W niedzielny poranek 7 lutego napłynęło zgłoszenie o przewróconym drzewie na drodze powiatowej Tuchów - Pleśna. Akcja strażaków z Tuchowa trwała około pół godziny.

7 lutego przed południem do powalonego drzewa zostali wezwani strażacy z Ryglic. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej - ul. Podkarpackiej. Dodajmy, że strażacy byli po nocnej akcji dużego pożaru w Ryglicach, o czym informowano w artykule: Pożar w Ryglicach.

Trochę później do pracy wyruszyli ponownie strażacy z Tuchowa. Powodem kolejnej interwencji była tym razem kilkudziesięciometrowa plama substancji ropopochodnej na drodze wojewódzkiej nr 977 na granicy Dąbrówki Tuchowskiej i Siedlisk. Wprowadzono tam ruch wahadłowy i strażacy przystąpili do neutralizacji substancji. Akcja trwała kilkadziesiąt minut.

W tym samym czasie, koło południa strażacy wyjechali do powalonego drzewa na skutek silnego wiatru. Drzewo spadło na dom mieszkalny w Siedliskach w przysiółku Zabiele. Wyrwana z korzeniami grusza uszkodziła dach budynku. Działania strażaków OSP Siedliska, OSP Lubaszowa i PSP Tarnów - Siedliska trwały ponad 2 godziny.

Jednostka OSP Łękawica w niedzielę po godzinie 18 została zadysponowana do pożaru śmietnika przy cmentarzu parafialnym w Łękawicy. Po około 40 minutach działań ugaszono ogień i zabezpieczono miejsce. W akcji uczestniczyła także policja.

Dzień wcześniej, w sobotę 6 lutego wieczorem, oprócz wspomnianego pożaru w Ryglicach, doszło także do zapalenia się stolarni w Podlesiu Machowskim. W akcji uczestniczyli strażacy OSP Pilzno, Łęki Dolne i PSP Dębica.

Czytany 1667 razy
Odsłon artykułów:
17518006

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…