środa, 03 luty 2016 01:00

Strażacy wyjechali do wypadków, pożarów

Napisał

Strażacy pracowali ostatnio przy usuwaniu skutków wypadków, wichury i pożarów.

2 lutego w okolicy doszło do dwóch wypadków drogowych. Na drodze krajowej nr 94 w Łękach Dolnych około godziny 8 samochód osobowy zjechał z jezdni i znalazł się w rowie. W tym samym czasie doszło także do wypadku drogowego w Ładnej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. 

W środę popołudniu strażacy zostali wezwani do pożaru w domu przy ulicy Kopernika w Tuchowie. Okazało się jednak, że podczas rozpalania w piecu doszło do niewielkiego pożaru i nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Osoby, które opuściły wcześniej dom, mogły bezpiecznie powrócić.

W miniony weekend strażacy zmagali się ze skutkami wichury, która przeszła nad regionem, o czym informowano w artykule: Wichura, pociski, pożary, wypadki. W niedzielę ochotnicy z Karwodrzy zostali wezwani do powalonego drzewa na drodze gminnej Trzemesna - Szynwałd. 

W nocy 2 lutego doszło do akcji strażackiej na ogromną skalę. W sąsiednim powiecie gorlickim, w miejscowości Libusza gm. Biecz spłonął doszczętnie XVI- wieczny drewniany kościół leżący na Szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego. Do godzin rannych trwało jego dogaszanie. Pracowało tam blisko 150 strażaków z 33 jednostek i kilkunastu miejscowości. Policja prowadzi śledztwo.

OSP Tuchów, OSP Pilzno, OSP Karwodrza, OSP Ładna, OSP Libusza, PSP Gorlice

Czytany 1847 razy
Odsłon artykułów:
17462055

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…