poniedziałek, 01 luty 2016 01:00

Wichura, pociski, pożary, wypadki

Napisał

W miniony weekend strażacy byli wielokrotnie wzywani do akcji. Najwięcej pracy wynikało ze skutków wichury, która szalała nad regionem.

W niedzielę w Ładnej wiatr powalił kilka drzew, a w Szynwałdzie uszkodził linie z prądem elektrycznym. W piątek strażacy gasili pożar sadzy w kominie w budynku w Pilźnie na ul. 3 Maja. Z kolei w sobotę strażacy pomagali w akcji w miejscowości Łopoń, gdzie odnaleziono pociski artyleryjskie.

Jak informuje tarnowska Policja, w sobotę około godziny 15.30 policjanci nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej KMP w Tarnowie zostali skierowani do Łoponia koło Wojnicza, gdzie właściciel terenu zauważył wykopane na ornych skibach ziemi dwa niewybuchy. Policjanci przybyli na miejsce stwierdzili, że są to pociski artyleryjskie długości 70 cm, kalibru 85 mm. Wezwano na miejsce patrol saperski Wojska Polskiego z Rzeszowa, który niezwłocznie przybył na miejsce i zabezpieczył znalezisko. Okazało się, że pociski te były wyposażone w ładunki miotające jak również zapalniki. Z uwagi na szybkie zabezpieczenie niewybuchów nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

W czasie minionego weekendu w regionie miały miejsce także inne zdarzenia, do których wyruszyli strażacy: zerwany dach w Nowych Żukowicach i Starej Jastrząbce, przechylona choinka na rynku w Ciężkowicach, uszkodzone linie energetyczne w Jadownikach Mokrych, płonący samochód w Wierzchosławicach, niewielki pożar w Zakrzowie, wypadek drogowy w Pławnej oraz wypadek na A4 w Wierzchosławicach.

Czytany 2090 razy
Odsłon artykułów:
17462046

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…