sobota, 12 grudzień 2015 01:00

Kalendarz od zespołu z Kowalowej

Napisał

Zespół ludowy W Kuźni u Kowala w 2016 roku będzie obchodził swój perłowy jubileusz. Z tej okazji wydał kalendarz prezentujący swoją działalność oraz promujący lokalne tradycje, miejsca, zdarzenia. 

Zaangażowane często bezinteresownie osoby z zespołu, w krzewienie tradycji oraz działalność kulturową, zdobyły się na niemały trud - przez 12 miesięcy przygotowywały fotografie ze swoim udziałem, poszukały wsparcia finansowego i u schyłku roku rozprowadzają gratisowo kalendarz dla rodzin z Kowalowej.

W najnowszej publikacji promowane są zabytki, ważne miejsca gminy Ryglice i regionu tarnowskiego: Spichlerz i Pałac Ankwiczów przy ZSP w Ryglicach, kościół, kapliczka i cmentarz wojenny nr 168 w Kowalowej, krajobrazy Jonin, Kowalowej, winnica w Piwnicach Antoniego w Woli Lubeckiej. Zaprezentowano również różne lokalne wydarzenia np. kolędowanie, babski comber, topienie marzanny, majówkę, dożynki, pieczenie ziemniaków, rzucanie wianków.

Pierwotną ideą przedsięwzięcia było rozprowadzenie kalendarzy dla wszystkich mieszkańców Kowalowej. W tej małej, ale malowniczej miejscowości na wschodnich obrzeżach Małopolski w 1986 r. narodził się zespół, w którym działa grupa entuzjastów rodzimego folkloru i tradycji. Okazja jest podwójna, ponieważ rok 2016 to także jubileusz 630-lecia pierwszej wzmianki historycznej o wiosce.

Zespół folklorystyczny z Kowalowej w ostatnich dniach dopiął swego i zrealizował własny pomysł, aby opublikować kalendarz z okazji 30-lecia swojej działalności. Mimo braku wsparcia instytucji publicznych, udało się znaleźć sponsorów i przychylność wielu osób. Ponadto, aby zrealizować swoje marzenie i ciekawą inicjatywę, członkowie grupy sami dołożyli się do dzieła.

Dzięki pasji i przywiązaniu do lokalnej kultury oraz licznym sympatykom muzyki ludowej, zespół z Kowalowej doczekał się aż trzydziestu lat. Sam zapał może jednak nie wystarczyć do kontynuacji tego dzieła.

"Kalendarz 2016 W Kuźni u Kowala" to publikacja limitowana. Spośród pierwszych 50 osób, które nadeślą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenie, że chcą otrzymać kalendarz jubileuszowy, rozlosowane zostaną 3 gratisowe kalendarze. 

Więcej: Kalendarz jubileuszowy

Patronat medialny nad inicjatywą wydawniczą sprawuje Lokalny Portal Informacyjny Ryglice-okolice.pl.

Czytany 2911 razy
Odsłon artykułów:
17461630

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…