sobota, 21 listopad 2015 01:00

IV Festiwal Niepodległości

Napisał

Przed nami tarnowska Gala IV Festiwalu Niepodległości i towarzyszący jej tradycyjnie Koncert Bardów.

Wydarzenie stanowi co roku kulminację działań festiwalowych podejmowanych oddolnie przez grupę lokalnych patriotów. Wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest wolny.29 listopada (niedziela) o godzinie 18:00 w Auli „C017″ PWSZ w Tarnowie odbędzie się Gala tegorocznej edycji Festiwalu Niepodległości i czwarty już Koncert Bardów. Gościem specjalnym wieczoru będzie Mateusz Nagórski – gitarzysta i wokalista, kompozytor, wykonawca pieśni Jacka Kaczmarskiego i autor muzyki do wierszy zmarłego 10 lat temu, największego z polskich bardów. Zanim rozpocznie się ten recital zatytułowany „Kaczmarski o Niepodległości" będziemy m.in. świadkami wręczenia dwóch kolejnych Szabel Niepodległości. Nie zabraknie odwołań do przeżywanej równolegle ze zdarzeniami na scenie 185. rocznicy Nocy Listopadowej. Można już rezerwować miejsca !

Kulminacyjnym momentem Gali, którą prowadzą Ewa Tomasik i Piotr Dziża, będzie wręczenie Szabel Niepodległości. Laureatami wyróżnienia przyznawanego corocznie przez Konwent Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości tym razem będą aż dwie wielkie postaci, które wspaniale zapisały się w naszej historii (nie tylko lokalnej), wybitne osobowości - podpory środowisk patriotycznych naszego miasta i regionu ... Nazwiska laureatów zostaną przedstawione kilka dni przed Galą. W programie wieczoru są także inne niespodzianki.

W części koncertowej gościem specjalnym będzie Mateusz Nagórski – artysta zafascynowany postacią i twórczością zmarłego przed 10 laty genialnego Jacka Kaczmarskiego. Mateusz Nagórski jest zresztą nie tylko wykonawcą, nie tylko odtwarza świetnie znane utwory polskiego „barda wszechczasów", ale też komponuje muzykę do wierszy, którym przedwcześnie zmarły twórca „Murów" nie zdążył nadać kształtu muzycznego. W Tarnowie Mateusz Nagórski zaprezentuje program, którym zaledwie kilka dni temu – na zaproszenie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – otwarł obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. A sam śp. Jacek Kaczmarski przemówi zresztą do nas podczas tej niezwykle się zapowiadającej Nocy Listopadowej również ... osobiście i nie za pomocą poezji, czy piosenki...

Rezerwacja miejsc: wystarczy nadesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. maila o treści REZERWACJA oraz podanie w tej poczcie Waszego nazwiska i telefonu kontaktowego. Zwrotnie zostanie wysłana informacjęa jak odebrać bezpłatne zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie.

Wstęp na Galę i Koncert Bardów jest wolny, niemniej wszystkie te osoby, które mogą wspomóc organizację corocznego przedsięwzięcia, przygotowywanego oddolnie i wyłącznie z funduszy darczyńców oraz dzięki społecznej pracy wolontariuszy, proszone są o dokonanie wpłaty darowizny na konto głównego organizatora PTG „Sokół Świat Pracy w Tarnowie", ul. Mickiewicza 4. Każda dobrowolna wpłata będzie mile widziana. Szczegóły dotyczące wpłaty: festiwal.intarnet.pl/kontakt

22 Listopada 2015 r. odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Na kanwie jego ostatniej książki „Węgierska droga do zwycięstwa" prof. Nowak omówi szanse odrodzenia narodowego Polski, na wzór Węgier Viktora Orbána. Miejsce: Aula Starostwa Powiatowego w Tarnowie, godz. 17-ta.

Czytany 2263 razy
Odsłon artykułów:
17461643

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…