piątek, 23 październik 2015 02:00

Inwestycje gminy Jodłowa ostatnich lat

Napisał

Gmina Jodłowa przez ostatnie lata zrealizowała kilka ważnych inwestycji drogowych oraz remont budynku szkolnego.

Jak informuje urząd gminy w Jodłowej, w latach 2010 - 2015 wybudowano na obszarze gminy 2 mosty powiatowe i zabezpieczono 2 osuwiska w miejscowościach Dęborzyn i Jodłowa Górna. Wyasfaltowano 5 dróg powiatowych o łącznej długości 22 km 400m.

Wśród inwestycji powiatowych współfinansowanych przez gminę znalazły się: remont i rozbudowa drogi powiatowej nr 1313 R Jasło-Ryglice w miejscowości Jodłowa wraz z remontem przepustów, budową mostu na rzece Jodłówka w Jodłowej, remont tejże drogi w miejscowości Dębowa i Jodłowa wraz z remontem przepustów oraz zabezpieczenie osuwiska w Jodłowej.

W ciągu minionych pięciu lat wybudowano na obszarze gminy Jodłowa 5 mostów gminnych, wyasfaltowano 46 dróg gminnych o łącznej długości 41 km, wyremontowano 9 dróg dojazdowych do pól uprawnych o łącznej długości 6 km.

Wśród inwestycji gminnych, oprócz wyremontowanych dróg znalazły się także: remont budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Jodłowej wraz z jego dociepleniem oraz roboty budowlane polegające na wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ścian fundamentowych tego budynku. Prace te kosztowały ponad 300 tys. zł, z czego 250 tys. zł pochodziło z Ministerstwa Oświaty.

Wszystkie inwestycje otrzymały dofinansowanie od 50-100% środków kwalifikowanych.

Czytany 1635 razy
Odsłon artykułów:
17595374

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…