wtorek, 20 październik 2015 02:00

Akcja krwiodawstwa i przyłączenie do KSRG

Napisał

Strażacy w Szerzynach zorganizowali kolejną akcję oddawania krwi oraz rejestracji dawców szpiku. W czasie wydarzenia zbierano także pieniądze w celach charytatywnych. Jednostka OSP w Pogórskiej Woli została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

Szerzyny

II edycja akcji "Podziel się życiem!", która miała miejsce w remizie OSP Szerzyny, przyniosła rekord - ponad 60 osób wykazało chęć oddania krwi i rejestracji do bazy dawców szpiku. Akcja krwiodawstwa była połączona ze zbiórką pieniężną dla Kubusia Dudka.

W organizację przedsięwzięcia włączyli się m.in. samorządowcy i strażacy. Oprócz miejscowych druhów, do Szerzyn przybyli także ochotnicy z Ołpin, Żurowej i Dąbrówki Tuchowskiej.

Pogórska Wola

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogórskiej Woli, jako kolejna w regionie i trzecia w gminie Skrzyszów, została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. W gminie do KSRG należą jednostki: Szynwałd i Skrzyszów.

Decyzja włączenia do systemu wynika przede wszystkim z faktu przebiegającej przez Pogórską Wolę drogi krajowej DK 94. Ochotnicy planują w niedalekiej przyszłości kolejne szkolenia oraz zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Czytany 1326 razy
Odsłon artykułów:
17511535

Odwiedza nas 406 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…