środa, 02 wrzesień 2015 00:00

Wypadek w Zabłędzy. Inne akcje strażackie

Napisał

1 września przed godziną 22 doszło do wypadku w miejscowości Zabłędza.

Na drodze wojewódzkiej nr 977 samochód Honda Civic jadący z kierunku Tarnowa, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący nie był w stanie o własnych siłach opuścić pojazdu dlatego strażacy zmuszeni byli użyć narzędzi hydraulicznych aby ewakuować z pojazdu poszkodowanego. Kierujący pojazdem został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego i zabrany do szpitala. Droga wojewódzka nr 977 podczas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali strażacy z Tuchowa, PSP Tarnów, PSP Tarnów - Siedliska, pogotowie ratunkowe i policja.


Fot. OSP Tuchów

31 sierpnia po godzinie 13 doszło do pożaru obornika i znajdującego się w pobliżu drzewa w miejscowości Trzemesna. Zagrożony był również budynek gospodarczy. Akcja trwała ponad godzinę. Na miejscu pracowali strażacy z Karwodrzy. Obecna była także policja.

31 sierpnia przed godziną 15 strażacy zostali wezwani do pożaru traw na Sikorówce w Ołpinach. Pożar znajdował się w odległości około 150 metrów od drewnianego starego domu. Spaleniu uległ obszar o wielkości około 1 ha. Akcja trwała około godziny i zakończyła się ugaszeniem pożaru.

30 sierpnia po godzinie 13 miało miejsce gaszenie pożaru ścierniska przy drodze na tzw. Malinach w Porębie Radlnej.

28 sierpnia strażacy z Pilzna gasili trawę przy ul. Staszica w Pilźnie oraz 27 sierpnia przy ul. Legionów.

Strażacy często wyjeżdżali do gniazd szerszeni. Taka akcja ochotników miała miejsce m.in. 2 września w Słotowej, w której uczestniczyli strażacy z Pilzna.

Źródło: OSP Tuchów, Facebook - Tarnów 998, OSP Pilzno

Czytany 2166 razy
Odsłon artykułów:
17585408

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…