środa, 29 lipiec 2015 02:00

Uroczystości rocznicowe w powiecie tarnowskim

Napisał

W niedzielę 2 sierpnia odbędą się uroczystości z okazji 71. rocznicy Akcji „Most III” w Wał Rudzie i Zabawie oraz 100 - lecia Bitwy Ołpińskiej.

71 rocznica Akcji "Most III"

W niedzielę 2 sierpnia odbędą się uroczystości z okazji 71. rocznicy Akcji „Most III” w Wał Rudzie i Zabawie. Do wspólnego oddania hołdu bohaterom tej słynnej operacji wywiadowczej Armii Krajowej zapraszają Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka.

Obchody 71. rocznicy Akcji „Most III” organizuje starostwo powiatu tarnowskiego i gmina Radłów.

W niedzielę 2 sierpnia 2015 r. w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie o godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji uczestników akcji „III Most”. Przy pomniku upamiętniającym Akcję „III Most” w Wał Rudzie o godz. 12.00 nastąpi ceremonia oficjalna, w czasie której m.in. swoje wspomnienia zaprezentuje płk. Zdzisław Baszak, zastępca dowódcy historycznej Akcji. 95- letni żołnierz pochodzący z Woli Gręboszowskiej jest ostatnim żyjącym uczestnikiem bitwy pod Pszczyną.

100 - lecie Bitwy Ołpińskiej

W niedzielę 2 sierpnia odbędą się uroczystości 100 - lecia Bitwy Ołpińskiej.

O godz. 16 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. W. Lechowicza. Na cmentarzu wojennym nr 34 będzie miała miejsce m.in. modlitwa ekumeniczna. Natomiast o godz. 20 przy byłym klasztorze w Ołpinach wystawiony zostanie spektakl "Tu była wojna".

Czytany 1131 razy
Odsłon artykułów:
17585492

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…