wtorek, 28 lipiec 2015 02:00

Szukamy kandydatów do komisji

Napisał

Ruch Kontroli Wyborów przekształcany w Ruch Kontroli Władzy zwraca się z apelem o pilne zgłaszanie się osób, które chciałyby być członkami obwodowych komisji referendalnych na terenie okręgu tarnowskiego.

Szanowni Państwo,

Zbliża się kolejne wydarzenie, w którym przyda się bardzo Wasza pomoc i doświadczenie zdobyte wiosną przy obsłudze wyborów prezydenckich. Ruch Kontroli Wyborów przekształcany w Ruch Kontroli Władzy zwraca się z apelem o pilne zgłaszanie się osób, które chciałyby być członkami obwodowych komisji referendalnych na terenie okręgu tarnowskiego (Tarnów i powiaty: brzeski, dąbrowski i bocheński) w dniu referendum krajowego 6 września br., a jeszcze nie zgłosiły swojej kandydatury uprawnionym podmiotom (np. partiom politycznym).

Aby zgłosić się do pracy w komisji referendalnej należy wydrukować i wypełnić dolną część (po słowach "zgłaszam kandydaturę") pierwszej strony dokumentu, który załączamy w dwóch formatach do wyboru (.doc. lub .pdf), wpisując w odpowiednim miejscu swoje imię i nazwisko, adres, nr PESEL i nazwę gminy oraz podpisując zgłoszenie. UWAGA: Nie wypełniajcie górnej części pierwszej strony a w części dolnej (po słowach "zgłaszam kandydaturę") - rubryki z nr obwodowej komisji i miejscowością ! Jeśli zgłasza się jedna osoba - dostarczacie jedynie jedną wydrukowaną stronę z wypełnioną dolną częścią. W przypadku większej ilości osób na drugiej stronie jest możliwość zgłoszenia kolejnych osób, według wzoru opisanego powyżej.

Wypełnione i podpisane zgłoszenie należy dostarczyć do 1 sierpnia do Księgarni PAN TADEUSZ, ul. Krakowska 47 w Tarnowie (na przeciwko plantów kolejowych), która jest czynna w dni robocze od 9:00 do 18:00, a w soboty do 13:00.

WAŻNE UWAGI:
1. Prosimy o nie przynoszenie zgłoszeń osób, które już zgłosiły swoją kandydaturę innemu podmiotowi !
2. Podpisanie zgłoszenia stanowi zobowiązanie do odbycia szkolenia organizowanego przez RKW, nadzoru nad rzetelnością całego procesu referendalnego w przydzielonej komisji obwodowej oraz udzielenia wszelkiej możliwej pomocy RKW, przede wszystkim poprzez niezwłoczne przekazanie kopii (skan fotokopii lub zdjęcie) protokołu głosowania niezwłocznie po jego wywieszeniu w lokalu i wpisaniu do systemu liczenia głosów: siepoliczymy.pl
3. Dieta za pracę w komisji referendalnej wynosi 140 złotych.
4. Będziemy się starać przydzielić miejsce w obwodowej komisji, znajdującej się w pobliżu miejsca Państwa zameldowania. Członkiem komisji możecie być jednak na terenie całej zamieszkiwanej przez Was gminy. Do zgłaszania kandydatów do pracy w obwodowej komisji referendalnej uprawnionych jest wiele podmiotów. Kilka z nich reprezentować będą struktury Ruchu Kontroli Wyborów. W wielu miejscach zatem na pewno nie da się uniknąć losowania. Dlatego zgłoszenie nie jest równoznaczne z otrzymaniem funkcji członka komisji.
5. Zastrzegamy sobie też możliwość odrzucenia zgłoszeń osób, które nierzetelnie współpracowały (lub w ogóle nie podjęły takiej współpracy) z Ruchem Kontroli Wyborów wiosną br.

Poszukujemy kandydatów na członków komisji referendalnych z terenu CAŁEGO okręgu tarnowskiego, czyli Tarnowa, powiatów brzeskiego, dąbrowskiego i bocheńskiego, ale też z powiatu TARNOWSKIEGO oczywiście !

I jeszcze bardzo ważny komunikat:
W procesie rekrutacji i rejestracji kandydatów zastąpi mnie w Tarnowie i okolicach w najbliższych tygodniach pan Dariusz Klich tel. 506 205 078, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ważnych kwestiach proszę o nawiązywanie z nim kontaktu.
Piotr Dziża

Ruch Kontroli Wyborów

Czytany 1161 razy
Odsłon artykułów:
17595352

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…