sobota, 06 czerwiec 2015 02:00

Regionalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy

Napisał

Już 1 września br. w Pogórskiej Woli w gminie Skrzyszów rozpocznie działalność pierwszy tego typu w powiecie tarnowskim ośrodek przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim oraz dla upośledzonych umysłowo z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Nowa placówka oświatowa oferuje NIEODPŁATNIE:

- realizację obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i nauki,
- zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze,
- całodzienne wyżywienie,
- nowoczesne wyposażenie i pomoce dydaktyczne,
- fachową opiekę pod okiem specjalistów.

Zaadaptowany na ten cel budynek ośrodka jest dostosowany w pełni do osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa placówki to około 400 m2. W obiekcie znajduje się 6 odrębnych sal przystosowanych do prowadzenia zajęć rewalidacyjno–wychowawczych, sala do prowadzenia zajęć teatralnych, muzycznych, gier i zabaw sportowych, integracji sensorycznej o powierzchni około 60 m2, sala do rehabilitacji ruchowej o powierzchni około 20 m2. W ośrodku usytuowane są również gabinet lekarski, w tym dla potrzeb logopedy i psychologa oraz sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek ośrodka jest w całości ogrodzony i zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych, a także dysponuje utwardzonym parkingiem. Wokół budynku znajdują się tereny zielone, które będą zaadaptowane w części na plac zabaw i rekreacji oraz ogródek letni. W czasie sprzyjającej pogody będą one wykorzystane do prowadzenia zajęć z wychowankami, jak również okazjonalne spotkania w gronie społeczności ośrodka. W pobliżu znajduje się las, rzeczka, pola i łąki. Teren ten jest doskonałym miejscem dla poznawania przez wychowanków świata w naturze.

Wszystkich zainteresowanych (rodzice lub opiekunowie prawni) uczęszczaniem swojego dziecka do Regionalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 502-270-010 lub 512-702-650 lub za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc w ośrodku jest ograniczona.

Dzieci i młodzież do ośrodka przyjmowani są na podstawie wniosku złożonego przez rodziców/opiekunów prawnych do którego w zależności od formy uczestnictwa dołącza się:

  • kwestionariusz wychowanka zawierający informacje o dziecku, jego najbliższych i otoczeniu,
  • orzeczenie poradni psychologiczno – pedagogicznej o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych,
  • orzeczenie poradni psychologiczno – pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego,
  • decyzję dyrektora szkoły podstawowej lub gimnazjum do którego dziecko zostało przyjęte zezwalającą na realizację obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą (nie dotyczy dzieci i młodzieży z upośledzeniem w stopniu głębokim).

Więcej informacji na stronie ośrodka www.osrodekrewalidacji.pl

Czytany 1507 razy
Odsłon artykułów:
17462046

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…