poniedziałek, 23 marzec 2015 01:00

Powstaje ruch kontrolujący wybory w Tarnowie i okolicach

Napisał

W związku z wątpliwościami dotyczącymi prawidłowego przebiegu wyborów samorządowych w jesieni 2014 r. w Tarnowie organizowany jest Ruch Kontroli Wyborów w Tarnowie dla mieszkańców miasta i okolic. To pierwsza tego typu inicjatywa w regionie służąca ochronie demokracji i wolności obywatelskiej.

W dniu dzisiejszym w restauracji PASAŻ (o godz. 16:00) odbędzie się krótka prezentacja oraz nabór (przyjmowanie zgłoszeń) wolontariuszy Ruchu Kontroli Wyborów w Tarnowie i okolicach, z których część - po przeszkoleniu - będzie rekomendowana sztabom wyborczym poszczególnych kandydatów jako członków komisji wyborczych i mężów zaufania.

Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości i inni działacze zapraszają do akcji.

W dniu dzisiejszym odbędzie się także spotkanie z Grzegorzem Braunem oraz akcja zbierania podpisów na kandydatów obozu narodowo -wolnościowego, którzy jeszcze nie zarejestrowali swoich list poparcia w PKW.
Więcej: Zaproszenie na Marsz i spotkanie z G. Braunem

Przebieg wyborów samorządowych w listopadzie 2014 roku zasiał wiele wątpliwości co do ich prawidłowego przebiegu i to nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce. Takiej sytuacji nie zanotowano do tej pory w historii III RP. Owocem tego była np. dymisja członków PKW, którzy szkolili się w... Rosji, fatalnie działający system informatyczny zliczający głosy. Szczególne niepokoje wywołują wyniki do sejmików samorządowych, czy niewytłumaczalny wzrost poparcia dla jednej z partii politycznych lub niektórych kandydatów.

Przypomnijmy, że mimo trudności z udowodnieniem nieprawidłowości, czy fałszerstw wyborczych, zanotowano kilka incydentów w regionie, co potwierdza problemy, np. Sąd Okręgowy w Tarnowie wygasił wszystkie mandaty rady miasta Tarnowa i zarządzono powtórkę wyborów. Sąd Okręgowy w Krośnie stwierdził nieważność wyboru radnego w jednym obwodzie do głosowania do rady gminy Brzyska. W urnie znalazła się bowiem jedna karta, której komisja nie wydała. Więcej: W Tarnowie ponowne wybory, Fałszywa karta wyborcza w gminie Brzyska.

Czytany 1101 razy
Odsłon artykułów:
17511572

Odwiedza nas 425 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…