piątek, 06 marzec 2015 01:00

15-latek odpowie za kradzieże konsoli i gier komputerowych

Napisał

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali nastolatka, który w ciągu ostatnich dni, z jednego z tarnowskich supermarketów ukradł 11 gier komputerowych i usiłował wynieść wartą 1700 złotych konsolę.

Policjanci odzyskali skradziony towar, a akta sprawy przesłali sądowi dla nieletnich. Teraz to on zdecyduje o dalszym losie chłopaka.

Miłośnik wirtualnego świata wpadł na pomysł, aby zgromadzić kolekcję ulubionych gier komputerowych. Nie zamierzał ich jednak wcale kupować. Postanowił, że je ukradnie. W tym celu, we wtorek udał się do jednego z tarnowskich supermarketów, z którego wyniósł 5, wartych 600 złotych gier. Zachęcony pomyślnym finałem przedsięwzięcia, na drugi dzień wrócił do sklepu po konsolę. Tym razem jednak nie wszystko poszło po jego myśli. Podczas próby usunięcia zabezpieczeń, chłopak uruchomił system alarmowy i tylko cudem udało mu się uciec. Nie zniechęcony porażką, w towarzystwie młodszego brata, jeszcze tego samego dnia pojawił się w sklepie. Jego celem stały się, warte blisko 800 złotych gry komputerowe, których 6 sztuk schował w plecaku i z którym następnie próbował wyjść z marketu. Niestety podczas opuszczania terenu sklepu, został ujęty przez ochronę, a wkrótce potem trafił w ręce policjantów. Ujawnione przy chłopaku gry, powróciły na sklepowe półki. Policjanci odzyskali także skradzione dzień wcześniej, przez 15-latka gry.

KMP Tarnów

 

Czytany 1697 razy
Odsłon artykułów:
17594800

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…