środa, 28 styczeń 2015 01:00

Kradł nawet psy... Zatrzymali go tarnowscy policjanci

Napisał

Ma na sumieniu kradzieże i włamania dokonane na terenie Krakowa, Tarnowa, powiatu wielickiego i tarnowskiego. Jego przestępczą działalność przerwali tarnowscy policjanci, którzy zatrzymali 55-letniego krakowianina.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Żabna, niedługo po tym jak dokonał kolejnej kradzieży. Ujawniony przy nim rower i saszetka z dokumentami zostały zwrócone właścicielom, podobnie jak skradziony w Krakowie skuter i całkiem spora ilość dowodów osobistych, paszportów oraz kart płatniczych.

Nadzorująca śledztwo w jego sprawie Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej, nie miała wątpliwości gdzie 55-latek powinien trafić. Po usłyszeniu 16 zarzutów, został tymczasowo aresztowany. Karanemu w przeszłości za podobne przestępstwa mężczyźnie, grozi nawet do 15 lat więzienia.

55-letni krakowianin ze złodziejskiego fachu uczynił sobie sposób na życie. Podróżował po Małopolsce i wykorzystywał dogodne okazje. Kradł ze sklepów, włamywał się prywatnych mieszkań, posesji i firm. Jego łupem padała gotówka, artykuły spożywcze, torebki z dokumentami, rowery, skuter a nawet …psy. Z terenu krakowskich schronisk ukradł dwa czworonogi.

Tarnowscy policjanci, którzy zatrzymali 55-latka po kolejnej kradzieży, szybko ustalili, że ma on na sumieniu dużo więcej czynów. Dzięki skrupulatnie zebranym na miejscach zdarzeń śladom, udowodniono mu 16 przestępstw. Dąbrowska prokuratura zarzuciła mężczyźnie popełnione w warunkach tzw. recydywy kradzieże i kradzieże z włamaniem, mienia o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych.

KMP Tarnów

 

Czytany 1210 razy
Odsłon artykułów:
17463345

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…