piątek, 09 styczeń 2015 01:00

Już w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisał

Tarnowscy policjanci przygotowują się do 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są już po spotkaniach z organizatorami i wolontariuszami, z którymi przeprowadzili instruktaże dotyczące ważkiej kwestii bezpieczeństwa podczas niedzielnej zbiórki pieniędzy.

Stróże prawa zadbają o bezpieczeństwo wszystkich kwestujących w niedzielę, osób biorących udział w imprezach towarzyszących 23 finałowi WOŚP, a także sami wezmą w nim aktywny udział.

Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia zagra największa i najbardziej niezwykła orkiestra świata. Podobnie jak w latach ubiegłych w finał WOŚP włączają się tarnowscy policjanci. Zadbamy o bezpieczeństwo wolontariuszy, darczyńców i wszystkich, którzy pojawią się na zorganizowanych w tym dniu imprezach.

Setka umundurowanych i pracujących po cywilnemu policjantów pilnować będzie ładu i porządku publicznego na terenie miasta i całego powiatu. Nasze siły skoncentrujemy w miejscach zbiórek, imprez oraz w rejonach sztabów. Zadbamy by pod szyldem Orkiestry nie kwestowali oszuści, a po zakończeniu kwesty pomożemy w bezpiecznym transporcie zebranych środków.
Czuwać będziemy nad zabezpieczeniem biegu z pochodniami, którego finał przewidziano wieczorem na tarnowskim rynku.

Policjanci odwiedzili już oba tarnowskie sztaby, gdzie spotkali się z organizatorami i wolontariuszami . Omówili z nimi kwestie związane z bezpieczeństwem podczas niedzielnej kwesty.

Przypominamy i prosimy wszystkich wolontariuszy o unikanie miejsc potencjalnie niebezpiecznych, słabo oświetlonych i mało uczęszczanych.
Każdy wolontariusz wyposażony jest w imienny identyfikator ze zdjęciem oraz oplombowaną puszkę.
Pamiętajmy, że nieletni kwestujący winni mieć zapewnioną opiekę osób dorosłych,
W razie jakiegokolwiek zagrożenia prosimy zwracać się o pomoc do policjantów, których w tym dniu na ulicach będzie sporo.

Podobnie jak w latach ubiegłych, policjanci z Tarnowa włączają się także w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Kwestujące policjantki (do których po raz pierwszy w tym roku dołączą funkcjonariuszki Straży Granicznej), będzie można spotkać w centrum miasta w godzinach od 10:00 do 17:00. W tych samym czasie na tarnowskim rynku stanie policyjny namiot z atrakcjami. Stróże prawa zaprezentują swój sprzęt służbowy, uzbrojenie oraz radiowozy. Chętnym opowiedzą o kulisach swojej pracy.

Weźmiemy też udział w zorganizowanej na tarnowskim placu „Kapłanówka” MOTORKIESTRZE. Od rana do godziny 14:00 swoje wyposażenie i przystosowane do pracy w miejscach wypadków drogowych radiowozy, udostępnią policjanci tarnowskiej „drogówki”. Zadbają też o bezpieczeństwo miłośników motoryzacji i wszystkich tych którzy odwiedzą w niedzielę plac przy ul. M.B. Fatimskiej

W sobotę, w przeddzień 23 finału, drużyna policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej wystartuje na torze Speed Race Tarnów przy ul. Kochanowskiego w zawodach kartingowych. W zmaganiach o MOTO SERCE WOŚP policjanci będą konkurować m.in. z ekipami strażaków i strażników miejskich.

KMP Tarnów

Czytany 1211 razy
Odsłon artykułów:
17585415

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…