piątek, 29 maj 2015 02:00

Policjanci przejęli duże ilości nielegalnych medykamentów

Napisał

Policjanci z Tarnowa wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli blisko 5 tysięcy sztuk nielegalnych leków.

W związku ze sprawą zatrzymanych zostało dwoje mieszkańców Podkarpacia – 38-letnia kobieta i jej znajomy 26-latek. Obydwoje usłyszeli zarzut z ustawy Prawo farmaceutyczne, dotyczący przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu, za co grozi kara pozbawiania wolności do 2 lat. Zostali też doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec nich policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

To była sprawnie przeprowadzona akcja. W poniedziałkowe popołudnie tarnowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej, w ramach prowadzonej na terenie całego kraju akcji, zatrzymali w rejonie zjazdu z autostrady A4 na ul. Wilczej w Tarnowie samochód, którym poruszała się para znajomych z Podkarpacia. W bagażniku prowadzonego przez 26-latka Rovera została ujawniona turystyczna torba, wypełniona zaadresowanymi kopertami, zawierającymi niedozwolone farmaceutyki.
Łącznie policjanci zabezpieczyli 4860 sztuk, zabronionego do stosowania w naszym kraju specyfiku na odchudzanie.

Jak ustalono w toku czynności, zakazane na polskim rynku środki, oferowane były za pośrednictwem Internetu i sprzedawane osobom z terenu całego kraju. Sprzedająca je 38-latka oraz 26-latek zostali zatrzymani. Obydwoje usłyszeli zarzuty przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu, produktów leczniczych nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. Grozi za to kara pozbawiania wolności do 2 lat.

Tarnowska prokuratura, do której młodzi ludzie zostali doprowadzeni przez policjantów, zastosowała wobec nich dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają m.in. jak długo trwał nielegalny proceder i źródło pochodzenia niedozwolonych medykamentów.

KMP Tarnów

 

Czytany 1284 razy
Odsłon artykułów:
17595329

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…