piątek, 19 grudzień 2014 01:00

Wypadek w Białej. Policja prosi i apeluje o ostrożność

Napisał

Do tragicznego wypadku doszło dzisiejszej nocy w miejscowości Biała. Tuż po północy, kierująca pojazdem marki Chevrolet, jadąc w stronę Klikowej najechała na leżącego na jezdni młodego mężczyznę.

Ranny 22-latek został przetransportowany do szpitala. Jednak wskutek poniesionych obrażeń, po kilku godzinach zmarł. Kierującą samochodem poddano badaniu na zawartość alkoholu, nie ujawniając w jej organizmie obecności alkoholu. Droga na której doszło do wypadku położona jest poza obszarem zabudowanym i nie jest oświetlona.

To już druga osoba, która w tym tygodniu poniosła śmierć na drogach naszego powiatu.

W środę po południu, na południowym odcinku obwodnicy Wojnicza zginął, potrącony przez samochód osobowy na skrzyżowaniu, 70-letni kierujący motorowerem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wyjeżdżający z drogi podporządkowanej mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu od strony Zakliczyna volkswagenowi. Pomimo długiej akcji reanimacyjnej mężczyznę nie udało się uratować.

Policja apeluje i prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie daleko posuniętej ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i przestrzeganie przepisów prawa.
Pamiętajcie Państwo, o ciążącej na Was odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne, bliskich których wieziecie oraz innych osób. Apelujemy do pieszych poruszających się po drogach o zakładanie elementów odblaskowych. Ten niewielki przedmiot może nam uratować to co najcenniejsze- nasze życie.
Prosimy również wszystkich o odpowiedzialne zachowanie w miejscach wypadków drogowych - o nie utrudnianie przejazdu służbom niosącym pomoc potrzebującym, korzystanie z wyznaczonych objazdów i bezwzględne stosowanie się do poleceń pracujących w miejscach zdarzeń służb.

KMP Tarnów

Czytany 1419 razy
Odsłon artykułów:
17602238

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…