czwartek, 23 kwiecień 2015 02:00

Laureaci konkursu literackiego

Napisał

W konkursie literackim "W zdrowym ciele zdrowy duch" organizowanym przez tarnowskie PTG "Sokół - Świat Pracy" laureatami zostali uczniowie naszej okolicy.

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół Świat - Pracy” w Tarnowie jest organizatorem Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej i konkursu literackiego. Motywem przewodnim obydwu form pragniemy jest sport.

Na konkurs literacki napłynęło łącznie 29 prac. W kategorii szkół podstawowych wysokie miejsca zdobyli:
II miejsce ex aequo: Paulina Łątka, Patrycja Zając – Szkoła Podstawowa w Lubaszowej.
W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wyróżniono:
I miejsce: Wiktoria Lisak – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ryglicach II miejsce: Michał Stańczyk – Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Tuchowie.

Przypomnijmy, że laureatem Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii wokalno-instrumentalnej gimnazjów został Dawid Kita, uczeń Gimnazjum nr 1 w Ryglicach, o czym informowano w artykule: Laureat Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Uczniowie nagrodzoneni i wyróżnieni w konkursie spotkają się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie 3 maja 2015 r. Podczas finału Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej zostaną im wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe. Fragmenty niektórych prac zostaną odczytane przez autorów lub konferansjerów publiczności zgromadzonej na koncercie.

Czytany 1174 razy
Odsłon artykułów:
17518006

Odwiedza nas 262 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…