wtorek, 17 luty 2015 01:00

Spotkania i uroczystości patriotyczne

Napisane przez Ogłoszenia, reklamy

W najbliższym czasie wiele organizacji, instytucji i osób organizuje cały szereg imprez, spotkań i uroczystości.

W czwartek, 19 lutego w dniu 169. rocznicy kulminacji tragicznych wydarzeń w Tarnowie i okolicach przez cały dzień zachęcamy do zapalenia znicza na mogile ofiar rabacji galicyjskiej na Starym Cmentarzu.

O godzinie 17:30 wspólnie przystańmy natomiast na krótką modlitwę w zapomnianym miejscu mordów dokonywanych w 1846 roku na polskich szlachcicach spieszących do powstania (brama byłego budynku Starostwa na obecnym placu Sobieskiego).

Bezpośrednio po tym modlitewnym spotkaniu Klub Inteligencji Katolickiej a w sposób szczególny dh. hm. Maria Żychowska zaprasza do sali „pod Aniołem” (Rynek 24) na II Wieczór Pieśni Harcerskiej z okazji Dnia Myśli Braterskiej.W piątek 20 lutego o godz. 17:00 zapraszamy do Auli Starostwa Powiatowego przy ul. Narutowicza 38 na debatę, którą organizuje Forum Młodych w Tarnowie. Debata nosi tytuł "Islamski terroryzm jako współczesne zagrożenie dla Europy i świata". Wykładowcą będzie Aleksander Głogowski (politolog specjalista z zakresu stosunków międzynarodowych, ekspert w problematyce krajów islamskich, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, autor wielu naukowych książek oraz publikacji).

Tego samego dnia o godz. 18:00 w Kinie Kosmos MOK (Dębica, ul. Ignacego Lisa 3) zainaugurowane zostaną obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in.:

– wykład prof. dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka – pełnomocnika Prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówków ofiar terroru komunistycznego „Ekshumacje Żołnierzy Niezłomnych – metodologia i znaczenie społeczne”

– koncert Lecha Makowieckiego (zespół ZAYAZD). Wstęp wolny !23 lutego (poniedziałek) obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zainaugurowane zostaną przez nasze Porozumienie w Tarnowie.

O godzinie 17:00 w Auli Starostwa przy ul. Narutowicza 38 rozpocznie się niezwykły wieczór promocyjny drugich tomów niezwykłych książek - „Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” oraz „Represji komunistycznych w Tarnowskiem 1945- 56” (tomu poświęconego Brzesku i ówczesnemu powiatowi brzeskiemu). Swoją obecnością zaszczycą nas autorzy: dr Maria Żychowska i Kajetan Rajski. W programie także kilka niespodzianek.

Nasz wieczór będzie ogólnopolską premierą obu tych oczekiwanych publikacji !

Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie zaprasza we wtorek 24 lutego o godzinie 18:00 do sali "pod Aniołem" (Rynek 24) na Mszę Świętą i specjalny wieczór z cyklu Wieczorów Patriotycznych Przy Świecach. Wieczór zatytułowano "Echa Syberii" i poprowadzi go Pani Stanisława Wiatr- Partyka oraz młodzież z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Zaczarniu. Serdecznie zapraszamy !28 lutego (sobota) na popołudniowe obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Tarnowie zaprasza Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki (program w załączeniu)

1 marca (niedziela) powiatowe (i gminne ) obchody odbędą się w Zakliczynie a 2 marca obchody miejskie w Tarnowie. O szczegółach tych oficjalnych uroczystości jeszcze poinformujemy.

Już teraz, wraz ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie, chcemy zaprosić Państwa na premierę filmu „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja” w reżyserii Sławomira Górskiego z udziałem samego reżysera i producenta filmu Roberta Kaczmarka. Seans i spotkanie z twórcami planowane są 2 marca (poniedziałek) o godz. 15:00 w Auli Starostwa.

4 marca (środa) w godzinach okołopołudniowych w jednej z tarnowskich szkół średnich odbędzie się organizowane przez nasze Porozumienie spotkanie z kpt. Konstantym Kopfem, sędziwym weteranem, żołnierzem antyhitlerowskiego i antykomunistycznego podziemia, wciąż aktywnym społecznikiem, pełniącym rolę przewodniczącego Rady Naczelnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i prezesa okręgu małopolskiego tej organizacji.

Serwis Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości

Czytany 1344 razy
Odsłon artykułów:
17602052

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…