poniedziałek, 23 marzec 2015 01:00

Sukces gastronomiczny uczennic z ZSP Ryglice

Napisał

Duży sukces odniosły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach. W VIII Konkursie Wiedzy i Umiejętności Gastronomicznych zdobyły 2 miejsce w województwie.W konkursie gastronomicznym, którego hasłem przewodnim była „Polska gościnność na weselnym stole. Stół dla nowożeńców”, Barbara Stańczyk z Lubczy i Jadwiga Janiga z Jodłowej zajęły wysoką, drugą lokatę spośród szkół małopolskich.


Jadwiga Janiga i Barbara Stańczyk wraz z opiekunem zespołu - nauczycielem ZSP Ryglice Stanisławą Zelek

Celem konkursu było podniesienie poziomu kształcenia zawodowego uczniów, promowanie Certyfikowanych Produktów Tradycyjnych i Regionalnych, znajomość Korzyści wynikające z certyfikacji produktów tradycyjnych i regionalnych, kultywowanie tradycji potraw regionalnych z Małopolski, rozbudzanie pomysłowości doboru produktów, potraw oraz dekoracji stołów, sprawdzenie swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych przed egzaminem, integracja międzyszkolna, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespołach.

Uczennice z ZSP Ryglice zmagały się z testem a następnie przygotowywały i prezentowały stół zgodnie z tematyką konkursu. Rywalizacja była duża, ale udało im się wywalczyć wysokie miejsce.

Dodajmy, że mistrzynie gastronomii chodzą do Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Jest to kierunek w ZSP Ryglice, który oferuje m.in. szeroki zakres wiedzy i umiejętności z dziedziny gastronomii. W 4 letnim cyklu kształcenia uczeń zdobywa dwie kwalifikacje: sporządzanie potraw i napojów oraz organizacja żywienia i usług gastronomicznych.

Foto: ZSP Ryglice

Czytany 1661 razy
Odsłon artykułów:
17585405

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…