piątek, 29 maj 2026 11:37

Uwaga na oszustów „na policjanta”! Seniorzy tracą dziesiątki tysięcy złotych

Napisał

Wielu uczciwych i ufnych ludzi, szczególnie seniorów, pada ofiarą coraz bardziej bezwzględnych oszustów. Aktualnie przestępcy najczęściej stosują metodę „na policjanta, prokuratora lub adwokata”.

Czas czytania: 2 min.

Jak działają oszuści?

Najpierw dzwoni osoba podająca się za pracownika poczty lub innej instytucji. Chwilę później kontaktuje się „policjant” lub „prokurator”, który przekonuje, że oszczędności seniora są zagrożone i należy je „zabezpieczyć”. Pokrzywdzeni przekazują gotówkę, a oszuści znikają.

Strata 38 tysięcy złotych

W ten sposób 84-letnia mieszkanka Dębicy straciła około 38 000 zł. Kobieta uwierzyła fałszywemu policjantowi, który przekonał ją, że tylko oddanie pieniędzy „policji” uchroni ją przed utratą oszczędności.

Jak się chronić?

Policja radzi: Pamiętajcie! • Prawdziwa Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy przez telefon. • Nie podejmujcie żadnych pilnych działań pod wpływem telefonu. • Zawsze zweryfikujcie informację – zadzwońcie na numer alarmowy 112. • Powiadomcie bliskich lub dzielnicowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 190 razy
Odsłon artykułów:
19470178

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…