poniedziałek, 18 maj 2026 17:18

Prawie 2 tys. dziewcząt z DSM Diecezji Tarnowskiej pielgrzymowało do Czermnej

Napisał

16 maja 2026 r. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czermnej stało się miejscem diecezjalnej pielgrzymki Dziewczęcej Służby Maryjnej. Prawie dwa tysiące dziewcząt z Diecezji Tarnowskiej, a także z diecezji przemyskiej i rzeszowskiej, przybyło, by modlić się przy łaskami słynącym wizerunku Matki Bożej.

Czas czytania: ok. 1,5 min.

Modlitwa i homilia

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św., której przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. W homilii biskup podkreślał znaczenie codziennej modlitwy, udziału w Eucharystii oraz głoszenia Ewangelii. „Jeśli się nie modlimy i nie doświadczamy obecności Jezusa w Eucharystii, wiara staje się dla nas czymś nudnym” – przestrzegał.

Błogosławieństwo nowych przewodniczek

Wyjątkowym momentem było błogosławieństwo nowych przewodniczek DSM – dziewcząt, które ukończyły kurs formacyjny. Każda z nich otrzymała medalion i złożyła przyrzeczenie sumiennego wypełniania powierzonej misji.

Znaczenie pielgrzymki

Spotkanie było czasem wspólnej modlitwy, umacniania wiary i budowania wspólnoty. Dziewczęta z różnych diecezji miały okazję pogłębić swoją relację z Maryją i umocnić postanowienia apostolskie.

Źródło: Diecezja Tarnowska

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 138 razy
Odsłon artykułów:
19462182

Odwiedza nas 355 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…