poniedziałek, 11 maj 2026 09:51

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Napisał

W miniony weekend policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali pięciu kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Najwyższe przekroczenia odnotowano m.in. w Bielowych i Dęborzynie.

Czas czytania: ok. 1,5 min.

Najgroźniejsze przypadki

Najwyższą prędkość – 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h – zanotowano w Bielowych. Kierujący Fordem 32-latek z powiatu jasielskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem 2500 zł i 15 punktami karnymi.

W Dęborzynie 42-latek jechał Nissanem 103 km/h, a w Bielowych 38-latek Skodą 111 km/h. Obaj kierowcy również stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Pozostałe zatrzymania

Kolejni kierowcy przekroczyli prędkość w Pustkowie (102 km/h) i Zasowie (108 km/h). Wszyscy zostali ukarani mandatami, punktami karnymi i utratą uprawnień na trzy miesiące.

Apel policji

Policja apeluje o rozsądek i jazdę zgodnie z przepisami. Nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia – zarówno kierowców, jak i pieszych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 142 razy
Odsłon artykułów:
19470157

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…