wtorek, 21 kwiecień 2026 17:04

Gmina Jodłowa otrzymała dofinansowanie na usunięcie azbestu z gospodarstw rolnych

Napisał

Gmina Jodłowa pozyskała kolejne środki na usuwanie azbestu z gospodarstw rolnych. 10 kwietnia 2026 r. wójt Jan Janiga podpisał umowę dotacji z prezes Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Bernadetą Dżugan.

Czas czytania: ok. 1,5 min.

Szczegóły dofinansowania

Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 33 090,40 zł z programu priorytetowego „Usuwanie odpadów azbestowych, Część 2” możliwe będzie zebranie, transport i unieszkodliwienie łącznie 47,272 Mg odpadów zawierających azbest.

Znaczenie inwestycji

Realizacja zadania przyczyni się do stopniowej eliminacji szkodliwych materiałów z terenu gminy Jodłowa, co poprawi warunki życia mieszkańców oraz stan środowiska naturalnego.

Podziękowania

Wójt Jan Janiga podziękował Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie za przyznane wsparcie. Prace będą realizowane w gospodarstwach rolnych na terenie całej gminy.

Źródło: Wójt gminy Jodłowa

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 175 razy
Odsłon artykułów:
19470705

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…