sobota, 17 styczeń 2015 01:00

Małopolskie inwestycje drogowe w regionie

Napisał

Województwo Małopolskie chce usprawnić połączenia drogowe z autostradą A4, zbudować nowe obwodnice i przebudować wiele odcinków dróg wojewódzkich. Wśród najważniejszych zadań znajdą się także inwestycje w regionie tarnowskim.

W nowej kadencji przypadającej na lata 2014-2018 Zarząd Województwa Małopolskiego planuje zrealizować na drogach wojewódzkich m. in. takie zadania jak budowa węzła na połączeniu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 975 Wierzchosławice i budowa połączenia autostrady A4 w Wierzchosławicach ze strefą aktywności SAG. W planach Zarządu znajduje się również realizacja licznych obwodnic. Planowana jest między innymi budowa obwodnicy Tuchowa.
Podobny artykuł: Obwodnica Tuchowa i inne inwestycje wojewódzkie

Poza inwestycjami na sieci dróg wojewódzkich, w Małopolsce zrealizowany zostanie szereg inwestycji, które ujęto w Kontrakcie Terytorialnym. Na liście podstawowej umieszczono odcinki drogi ekspresowej S7, S1 oraz np. obwodnicę w Dąbrowie Tarnowskiej. Poza listą przedsięwzięć priorytetowych Kontraktu Terytorialnego dla województwa małopolskiego została utworzona lista zadań warunkowych, wśród których może znaleźć się obwodnica Gorlic w ciągu DK-28.

Szczegóły: www.malopolskie.pl

Czytany 1315 razy
Odsłon artykułów:
17546968

Odwiedza nas 284 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…