wtorek, 09 lipiec 2024 18:40

Przebudowa odcinka drogi powiatowej 1387K Siepietnica - Lubaszowa zakończona

Napisał

14 grudnia 2023 roku podpisano umowę na przebudowę odcinka drogi powiatowej 1387K Siepietnica - Lubaszowa, a dzisiaj oficjalnie oddano inwestycję do użytkowania.

Przebudowa obejmowała wykonanie chodnika, którego dokumentacja została przygotowana przez Gminę Szerzyny już w 2020 roku. Ze względu na brak zewnętrznego finansowania, realizacja zadania była odłożona na cztery lata. Na początku 2023 roku wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, zwrócił się do Zarządu Powiatu Tarnowskiego o wykorzystanie dokumentacji i złożenie wniosku o dofinansowanie do Wojewody Małopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Proces pozyskiwania dofinansowania

Jak informuje wójt gminy Szerzyny, po zmianie pozwolenia na budowę i przeniesieniu go na Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie w marcu 2023 roku, Zarząd Powiatu Tarnowskiego zgodził się złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków rządowych. Wniosek został przygotowany przez pracowników Urzędu Gminy Szerzyny. Dzięki życzliwości ówczesnego Wojewody Małopolskiego, Łukasza Kmity, pozyskano dofinansowanie w maksymalnej wysokości, tj. 80% wartości kosztorysowej zadania.

Realizacja inwestycji

Dwukrotne postępowanie przetargowe przeprowadzone przez PZD w Tarnowie wyłoniło firmę wykonawczą. Najkorzystniejsza oferta wyniosła 828.484,48 zł. Wkład własny do inwestycji wyniósł niespełna 170.000 zł (20%) i został w całości sfinansowany z budżetu Gminy Szerzyny.

Dzięki zakończonej inwestycji, mieszkańcy Szerzyn mogą cieszyć się nowym chodnikiem, który zwiększa bezpieczeństwo pieszych i poprawia infrastrukturę drogową w regionie.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 88 razy
Odsłon artykułów:
17603366

Odwiedza nas 508 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…