wtorek, 09 lipiec 2024 13:52

Lato na Pogórzu w Woli Lubeckiej – wyjątkowe wydarzenie na Górze Kokocz

Napisał

W niedzielę 7 lipca 2024 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Lato na Pogórzu na Górze Kokocz w Woli Lubeckiej, które przyciągnęło licznie przybyłych mieszkańców i gości.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:00 i już od samego początku oferowało wiele atrakcji. Na scenie wystąpiły lokalne kapele ludowe: W Kuźni u Kowala, Kapela Z pod Dęba oraz Kapela spod Kokocza, które zachwyciły publiczność swoją muzyką. Dla dzieci przygotowano zabawy na dmuchańcu, a wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznych potraw regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej i Lubczy oraz kiełbasek z grilla.

Gwiazdą wydarzenia był kucharz Maciej, który swoim kulinarnym stand-upem rozbawiał publiczność.

W trakcie imprezy na Kokocz przyjechał złoty meleks z turystami, którzy wraz z przewodnikiem z Centrum Kultury w Ryglicach zwiedzali gminę Ryglice. Wycieczki te będą kontynuowane w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki oraz Centrum Kultury w Ryglicach, przy wsparciu finansowym z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 183 razy
Odsłon artykułów:
17603336

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…