poniedziałek, 08 lipiec 2024 19:24

Uroczyste wbicie łopaty pod nowy budynek wielorodzinny w Siedliskach Tuchowskich

Napisał

W piątek 5 lipca 2024 roku w Siedliskach Tuchowskich odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod nowy budynek wielorodzinny, inwestycję realizowaną przez SIM Małopolska Sp. z o.o., której udziałowcem jest Gmina Tuchów.

Nowa perspektywa dla gminy Tuchów

Rozpoczęcie budowy nowego budynku wielorodzinnego w Siedliskach Tuchowskich jest jednym z najważniejszych projektów ostatnich kilkunastu lat w gminie Tuchów. Inwestycja ta ma przyczynić się do dynamicznego rozwoju gminy oraz rozwiązania problemu mieszkaniowego, z którym boryka się lokalna społeczność. W ramach inicjatywy planowane są trzy budynki, po 40 mieszkań w każdym, na długoterminowy wynajem z możliwością dojścia do własności.

Wsparcie i współpraca

Inwestycja jest realizowana dzięki współpracy z SIM Małopolska oraz wsparciu z budżetu państwa, partycypacji osób zainteresowanych mieszkaniami i kredytu BGK. Udział w projekcie umożliwił realizację tego przedsięwzięcia, którego koszt przewyższałby możliwości finansowe gminy Tuchów.

Plany na przyszłość

Obecnie trwa nabór na mieszkania w drugim budynku. Będą to mieszkania o wysokim standardzie na długoterminowy wynajem, bez mieszkań komunalnych ani socjalnych. Inwestycja ma na celu stworzenie nowych perspektyw dla młodych ludzi i zachęcenie ich do pozostania w miejscu, w którym się urodzili.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 66 razy
Odsłon artykułów:
17603366

Odwiedza nas 490 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…