sobota, 06 lipiec 2024 00:00

Coraz bliżej budowy obwodnicy Pilzna: Siedem ofert złożonych

Napisał

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna w ciągu DK73. To drugie zadanie z rządowego Programu budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, które zbliża się do realizacji.

Jak informuje Starostwo Powiatu Dębickiego, w przetargu na budowę obwodnicy Pilzna złożono siedem ofert, z najniższą ceną wynoszącą 88,5 mln zł, a najwyższą 140,8 mln zł. Oferty zostaną ocenione na podstawie ceny (60 proc.) oraz gwarancji jakości (40 proc.).

Przebieg i zakres inwestycji

2,6-kilometrowa obwodnica rozpocznie się za skrzyżowaniem drodze krajowej nr 94 z drodze krajowej nr 73 w Pilźnie, prowadząc nad rzeką Dulcza i kończąc się rondem w Strzegocicach. Trasa będzie miała jeden pas w każdym kierunku oraz towarzyszącą infrastrukturę, w tym most, ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt.

Cel inwestycji

Obwodnica Pilzna poprawi przepustowość i bezpieczeństwo na  drodze krajowej nr 73 oraz wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta. To część większego projektu, który obejmuje budowę obwodnic Brzostku, Kołaczyc i Jasła, mający na celu usprawnienie komunikacji na Podkarpaciu.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 85 razy
Odsłon artykułów:
17603356

Odwiedza nas 366 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…