środa, 26 czerwiec 2024 18:42

XI Przegląd Twórczości Plastycznej w Ryglicach: Wyniki i podsumowanie

Napisał

Środowiskowy Dom Samopomocy, Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach zorganizowały XI Przegląd Twórczości Plastycznej. Konkurs miał na celu promowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych i zakończył się uroczystym ogłoszeniem wyników 20 czerwca 2024 roku.

Wyjątkowy konkurs plastyczny dla osób niepełnosprawnych

Jak informuje Urząd Miejski w Ryglicach, konkurs, ogłoszony w kwietniu 2024 roku, skierowany był do Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy dostarczyli swoje prace do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ryglicach do 12 czerwca 2024 roku. Celem konkursu było propagowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych oraz poszukiwanie uzdolnionych artystów i ich aktywizacja.

Wyniki konkursu

Jury przyznało I miejsce ex aequo: Środowiskowy Dom Samopomocy w Karwodrzy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze. Kolejne miejsca zdobyli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Stróżach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gruszowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzepienniku Biskupim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach.

Podczas przeglądu goście, w tym Pani Dorota Turczyn, Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Ryglicach, oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, mogli podziwiać unikatowe prace pełne ekspresji. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a po wernisażu odbył się wspólny poczęstunek i zabawa prowadzona przez wodzirejów.

Czytany 224 razy
Odsłon artykułów:
17603356

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…