poniedziałek, 24 czerwiec 2024 20:13

Konferencja „Porozmawiajmy o przemocy” w Tarnowie

Napisał

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie zorganizowało konferencję pt. „Porozmawiajmy o przemocy”, poświęconą przeciwdziałaniu przemocy. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli lokalnego samorządu, instytucji pomocowych, dyrektorów placówek oświatowych, pedagogów, policjantów oraz specjalistów z zakresu psychologii i prawa.

Honorowy patronat Starosty Tarnowskiego

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego, Jacka Hudymy. Starosta otworzył spotkanie, podkreślając, że przemoc wciąż stanowi poważny problem społeczny. Celem spotkania było omówienie rosnącej skali przemocy wobec dzieci oraz poszukiwanie skutecznych metod przeciwdziałania temu zjawisku.

Interdyscyplinarny panel dyskusyjny

W ramach konferencji odbył się panel dyskusyjny z udziałem prelegentów:

  • mł. asp. Kinga Siedlecka z Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie – „Media a przemoc - ryzykowne zachowania dzieci i wobec dzieci w internecie”
  • Małgorzata Pruś, psycholog w ZSOiZ w Ciężkowicach – „Bezpieczeństwo uczniów i ochrona przed przemocą - rola środowiska szkolnego”
  • Katarzyna Dalach-Czapkowicz, pedagog w PPPP w Tarnowie - Filia w Wojniczu – „Mechanizmy obronne dziecka doświadczonego przemocą”

Dyskusja i podsumowanie

Po prezentacjach odbyła się dyskusja, która umożliwiła uczestnikom aktywne włączenie się w poruszane tematy. Zainteresowanie wydarzeniem ze strony przedstawicieli oświaty, pomocy społecznej i służb mundurowych pokazuje, że takie inicjatywy są niezbędne.

Na zakończenie spotkania, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Anna Górska, podziękowała prelegentom i wszystkim uczestnikom za udział.

Informację o wydarzeniu podało Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 233 razy
Odsłon artykułów:
17595333

Odwiedza nas 333 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…