piątek, 21 czerwiec 2024 11:37

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024

Napisał

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024" od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

Codzienna aktualizacja i dostępność danych

Codziennie, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Informacje te obejmują lokalizację zdarzenia, liczbę ofiar, rodzaj uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaj zdarzenia z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Cel projektu i dostępność danych

Bieżąca aktualizacja mapy ma skłonić użytkowników dróg do refleksji oraz zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dane dostępne na mapie obejmują:

  • Wszystkie wypadki
  • Wypadki z ostatniej doby
  • Zdarzenia od początku wakacji
  • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni od zdarzenia

Wizualizacja i znaczenie mapy

Mapa Polski zawiera punkty w kolorze czarnym, oznaczające miejsca wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji, oraz punkty w kolorze żółto-czerwonym, wskazujące wypadki z ostatniej doby. Funkcja cieniowania poszczególnych województw odpowiada skali zdarzeń drogowych. Każdy punkt na mapie kryje za sobą ludzką tragedię, przypominając o konieczności przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności na drodze.

Wsparcie Screen Network S.A.

Kolejny raz, firma Screen Network S.A. wspiera promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyświetlając mapę z aktualnymi danymi na ponad 20 tys. ekranach w całym kraju, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

Mapa: Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024

Wersja z animacją

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 335 razy
Odsłon artykułów:
17603356

Odwiedza nas 365 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…