środa, 19 czerwiec 2024 20:42

Podsumowanie działalności Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2023/2024

Napisał

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z powiatu tarnowskiego aktywnie uczestniczyli w zawodach sportowych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy (PSZS) w Tarnowie. Zarówno w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI), jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) uczniowie rywalizowali w 14 różnych konkurencjach sportowych, takich jak sztafetowe biegi przełajowe, kolarstwo górskie, halowa piłka nożna, tenis stołowy, szachy, piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna, biegi drużynowe, trójbój i czwórbój lekkoatletyczny.

Współzawodnictwo i organizacja zawodów

W sumie odbyło się 82 imprezy sportowe na poziomie półfinału i finału powiatowego. Zawody były zorganizowane zgodnie z kalendarzem ustalonym we wrześniu 2023 roku podczas zebrania Gminnych Organizatorów Sportu w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Zawody powiatowe poprzedzały rozgrywki gminne, które wyłaniały najlepszych zawodników do reprezentacji szkół na wyższym szczeblu.

Rozgrywki i lokalizacja zawodów

W rozgrywkach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich 16 gmin powiatu tarnowskiego. Zawody półfinałowe i finałowe odbywały się w różnych miejscowościach, takich jak Tarnów, Pleśna, Zakliczyn, Tuchów, Siedliska, Ciężkowice, Zborowice, Gromnik, Zalasowa, Koszyce Wielkie, Czermna, Wola Rzędzińska, Lisia Góra, Rudka, Wierzchosławice, Skrzyszów, Radłów, Mikołajowice, Niedomice, Ołpiny i Szerzyny. Dzięki temu młodzież miała okazję rywalizować w różnych lokalizacjach, co sprzyjało popularyzacji sportu w regionie.

Punktacja i relacje z zawodów

Przez cały okres zawodów prowadzona była punktacja, aktualizowana po każdej imprezie, co zwiększało zainteresowanie udziałem szkół. Informacje na temat zawodów były regularnie publikowane na stronie PSZS oraz na fanpage'u na Facebooku, gdzie umieszczano relacje i zdjęcia z wydarzeń.

Wsparcie i podziękowania

Organizacja zawodów była możliwa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowie, które finansowało obsługę sędziowską oraz zakup pucharów i medali. PSZS wyraża szczególne podziękowania Zarządowi Powiatu na czele z Przewodniczącym Rady Pawłem Smoleniem oraz Staroście Romanowi Łucarzowi i Tomaszowi Stelmachowi – Etatowemu Członkowi Zarządu, odpowiedzialnemu za edukację.

Gala Sportu Szkolnego

W październiku 2023 roku odbyła się I Gala Sportu Szkolnego, podczas której podsumowano współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2022/2023 i wręczono wyróżnienia dla najlepszych sportowców. Wydarzenie to było również okazją do wręczenia medali pamiątkowych z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego osobom zasłużonym dla rozwoju sportu szkolnego w powiecie tarnowskim. Dzięki znakomitej współpracy Zarządu Powiatu Tarnowskiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie I Gala Sportu zakończyła się dużym sukcesem.

Czytany 119 razy
Odsłon artykułów:
17588573

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…