wtorek, 18 czerwiec 2024 16:20

Pijany kierowca spowodował kolizję w Łękach Dolnych

Napisał

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia w Łękach Dolnych, gdzie kierujący fiatem wjechał w prawidłowo kierującego audi. Okazało się, że 28-latek, siedzący za kierownicą fiata, był pijany. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Szczegóły zdarzenia

Dębicka policja informuje, że do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17 w Łękach Dolnych. Zgłoszenie dotyczyło zderzenia się samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący osobowym fiatem, wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem audi. 28-letni mieszkaniec Łęk Dolnych, sprawca kolizji, jak się później okazało, był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu. Poszkodowany w zdarzeniu kierujący audi, 26-letni mieszkaniec Pilzna, był trzeźwy.

Działania Policji

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji, a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Po zakończeniu czynności, 28-latek został przekazany rodzinie, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Apel Policji

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod numer 112.

Czytany 169 razy
Odsłon artykułów:
17594866

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…