wtorek, 18 czerwiec 2024 09:55

Policja dba o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

Napisał

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Jednym z kluczowych działań w tym zakresie są kontrole autobusów wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Kontrole autobusów i kierowców

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli.

Podczas takich kontroli sprawdzany jest stan techniczny autobusu, jego wyposażenie, uprawnienia kierowcy oraz stan trzeźwości. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem, co pozwala uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Sprawdzenie autobusu online

Dodatkowo, na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu, takie jak dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informacje o polisie OC.

Czytany 126 razy
Odsłon artykułów:
17585403

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…