wtorek, 11 czerwiec 2024 19:58

Przestroga dla seniorów: Uwaga na oszustwa metodą "na wypadek"

Napisał

Pomagamy, chronimy i nieustannie informujemy oraz ostrzegamy przed metodami oszustów. Wczoraj wieczorem tarnowscy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o oszukanej 80-latce, która padła ofiarą oszustwa metodą "na wypadek".

Jak doszło do oszustwa?

Wczoraj około godziny 19.00, na telefon stacjonarny seniorki z Tarnowa zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. Roztrzęsionym głosem opowiedziała o spowodowanym wypadku samochodowym, w którym ucierpiała niewinna osoba. Gdy oszustka zauważyła wahanie, zasugerowała, że może to być siostrzenica. Następnie głos w słuchawce zmienił się na męski, rzekomo policyjny, a potem znowu na kobiecy, również podający się za policjantkę. Fałszywe informacje brzmiały bardzo przekonująco.

Oszustwo zakończyło się prośbą o przekazanie 14 tysięcy złotych kurierowi, który miał przyjść do domu seniorki. Wkrótce potem mężczyzna pojawił się pod jej drzwiami, a nieświadoma niczego kobieta przekazała mu swoje oszczędności. Dopiero po kilku godzinach, po rozmowie z prawdziwą siostrzenicą, zorientowała się, że została oszukana.

Jak się chronić przed oszustami?

  1. Zachowaj czujność: Jeśli ktoś prosi o pieniądze przez telefon, zawsze zweryfikuj tę informację, dzwoniąc bezpośrednio do członka rodziny.
  2. Nie ufaj nieznajomym: Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.
  3. Powiadom służby: Jeśli podejrzewasz oszustwo, natychmiast skontaktuj się z policją.

Informację podała Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 219 razy
Odsłon artykułów:
17603309

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…