wtorek, 11 czerwiec 2024 16:57

Bohaterska reakcja kierowców ratuje życie seniora w Zalasowej

Napisał

W poniedziałek na ul. Kościelnej w Zalasowej, 77-letni mieszkaniec miejscowości nagle zasłabł i przewrócił się podczas jazdy rowerem. Gdyby nie szybka i właściwa reakcja przejeżdżających kierowców, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie.

Szybka reakcja i pierwsza pomoc

Mężczyzna źle się poczuł i upadł. Na szczęście, w tym samym czasie przejeżdżała ulicą kobieta, która zauważyła zdarzenie. Zatrzymała samochód, zabezpieczyła miejsce upadku i natychmiast powiadomiła służby ratunkowe. Zaraz za nią pojawił się inny kierowca, który podszedł do nieprzytomnego mężczyzny i rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Kontynuował ją do przyjazdu zespołu ratunkowego.

Skuteczna interwencja ratowników

Ratownicy medyczni szybko przybyli na miejsce i przejęli opiekę nad 77-latkiem. W ciężkim stanie został przetransportowany do tarnowskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia przyjechał także patrol ruchu drogowego, który wykluczył udział seniora w zdarzeniu drogowym.

Kluczowa rola czasu i bohaterska postawa

Czas odegrał kluczową rolę, a postawa kierowców zasługuje na uznanie. Dzięki ich szybkiemu działaniu i udzieleniu pierwszej pomocy, życie seniora zostało uratowane. Jest nadzieja, że mężczyzna wróci do zdrowia dzięki natychmiastowej pomocy.

Informację o zdarzeniu podała Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 387 razy
Odsłon artykułów:
17603325

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…