wtorek, 04 czerwiec 2024 22:27

Dofinansowania dla projektów w gminie Skrzyszów

Napisał

W ramach konkursu na dofinansowanie projektów w gminie Skrzyszów przyznano 32 dotacje na łączną kwotę 181 790 zł. Wśród beneficjentów znalazły się dwie grupy nieformalne z gminy: "Dziewczyny z wikliny" oraz "Darterska Brać".

Wnioski i przyznane dotacje

Na konkurs wpłynęło 87 wniosków o łącznej wartości 523 887 zł. Ostatecznie przyznano 32 dotacje na kwotę 181 790 zł, obejmując obszary działania miasta Tarnowa oraz powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, limanowskiego, miechowskiego, olkuskiego, proszowickiego i tarnowskiego.

W gminie Skrzyszów dofinansowanie uzyskały dwa projekty: "Dziewczyny z wikliny" z projektem "Z wikliną na TY" – 5 800 zł oraz "Darterska Brać" z projektem "Popołudniowe spotkania z Dartem" – 6 000 zł.

Cele i działania projektów

Projekt "Dziewczyny z wikliny" ma na celu wzrost wiedzy i umiejętności z zakresu wytwarzania proekologicznego rękodzieła z wikliny. Uczestnicy wezmą udział w 16 godzinach warsztatów oraz jednej prezentacji dokonań podczas dożynek, w okresie od czerwca do sierpnia 2024 roku. Patronem projektu jest Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA.

Projekt "Darterska Brać" zakłada organizację szkoleń i spotkań, podczas których mieszkańcy będą mogli zdobyć podstawową wiedzę na temat Darta. Planowane są również weekendowe turnieje oraz wakacyjne szkolenia i rozgrywki dla dzieci i młodzieży. Patronem projektu jest Koło Pszczelarzy Skrzyszów.

Wsparcie lokalnych społeczności

Program „Małopolska Lokalnie” wspiera mieszkańców angażujących się w rozwój i wzmacnianie lokalnych społeczności. Konkurs wyróżniał innowacyjne projekty działań na rzecz dobra wspólnego.

Informację o projektach podał Urząd Miejski w Skrzyszowie

Czytany 243 razy
Odsłon artykułów:
17594882

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…