wtorek, 04 czerwiec 2024 03:13

Nowe środki na wyposażenie Straży Gminnej w gminie Tarnów

Napisał

Samorząd gminy Tarnów pozyskał 600 tys. zł z funduszy unijnych na poprawę bezpieczeństwa. Środki te zostaną przeznaczone na zatrudnienie dodatkowego strażnika oraz zakup nowoczesnego wyposażenia dla Straży Gminnej.

Nowe wyposażenie i zatrudnienie

Jeszcze w tym roku gmina Tarnów wzbogaci się o dodatkowego strażnika oraz nowoczesny sprzęt, w tym dron do monitorowania jakości powietrza i bezpieczeństwa, kamerę termowizyjną, przenośny miernik gazów, czujnik czadu, lornetki termowizyjne i taktyczne, a także hybrydowy pojazd spalinowo-elektryczny.

Wójt Grzegorz Kozioł wyraził radość z uzyskanego dofinansowania, podkreślając, że środki te wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i ochrony środowiska, co podniesie komfort życia mieszkańców.

Wpływ na skuteczność Straży Gminnej

Komendant Straży Gminnej, Arkadiusz Łucarz, podkreślił znaczenie pozyskanych funduszy dla poprawy jakości życia mieszkańców i efektywności pracy strażników. Nowy sprzęt, w tym nowoczesne kamery termowizyjne, umożliwi bardziej efektywne działania o każdej porze dnia i nocy.

Korzyści dla mieszkańców

Dzięki nowemu wyposażeniu, Straż Gminna będzie mogła skuteczniej reagować na interwencje, co jest szczególnie istotne w obliczu rosnącej liczby zgłoszeń. Inwestycje te przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony środowiska na terenie gminy Tarnów.

Czytany 90 razy
Odsłon artykułów:
17588895

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…