piątek, 31 maj 2024 12:56

Tajemniczy "Góral" - gangster, społecznik, biznesmen?

Napisał

Waldemar Jasiński, znany jako "Góral", to postać, która wzbudza kontrowersje i emocje. Reportaż ogólnopolskiej stacji telewizyjnej pokazuje jego skomplikowaną przeszłość oraz aktualne wpływy w lokalnej społeczności Tarnowa i okolic.

Waldemar Jasiński - gangster czy społecznik?

Waldemar Jasiński, zwany "Góralem", jest bohaterem reportażu "Mafia Tarnowska" Bertolda Kittela z "Superwizjera" TVN, który przedstawia go jako niebezpiecznego gangstera. TVN twierdzi, że Jasiński, skazany za udział w zabójstwie, po wyjściu z więzienia stał się aktywnym biznesmenem w Tarnowie: obecnie zajmuje się udzielaniem pożyczek i przejmowaniem majątków, a także wspiera sport.

Program "Uwaga" TVN opisał przypadek zaginionej kobiety, której dom został przejęty przez gangsterów, a jej ciało odnaleziono po latach. Według prokuratury, jak podaje TVN, gang Jasińskiego miał zajmować się pożyczaniem pieniędzy na wysoki procent, zastraszaniem ofiar i przejmowaniem ich nieruchomości.

Sieć powiązań?

Według "Superwizjera", wpływy Jasińskiego sięgają policji, prokuratury i lokalnych polityków. Wśród nich znalazł się poseł Piotr Górnikiewicz z Trzeciej Drogi - Polska2050, który w reportażu został pokazany jako skorumpowany polityk. Sam Górnikiewicz wydał oświadczenie, w którym zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom z przestępczą działalnością Jasińskiego.

Odpowiedź Jasińskiego

W odpowiedzi na zarzuty, Jasiński jako prezes Fundacji uGórala Jasińscy, wystąpił w programie "Raport regionu" w Tarnowska.tv, gdzie wskazał osoby, które mogły przyczynić się do powstania, według niego, fałszywych oskarżeń.

Zmiany w tarnowskiej policji i trwające śledztwo

Radio Kraków donosi o możliwych zmianach na stanowisku komendanta tarnowskiej policji mogących mieć związek z emisją reportażu "Mafia Tarnowska". Chociaż Prokuratura Krajowa przyznaje, że nie znalazła dowodów na powiązania funkcjonariuszy publicznych z mafią tarnowską, śledztwo nadal trwa, koncentrując się na działalności grupy przestępczej zajmującej się lichwą i przemocą.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 11323 razy
Odsłon artykułów:
17602045

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…