środa, 29 maj 2024 21:42

Delegacja z gminy Ryglice na Festiwalu Potraw z Drobiu na Węgrzech

Napisał

W ubiegłym tygodniu reprezentanci gminy Ryglice uczestniczyli w międzynarodowym Festiwalu Potraw z Drobiu Töröki Szarnyas oraz Miejskim Dniu Dziecka w Törökszentmiklós na Węgrzech. Była to doskonała okazja do promocji województwa małopolskiego, regionu tarnowskiego, a także gminy Ryglice na arenie międzynarodowej.

Występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zalasowej

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zalasowej na scenie Festiwalu prezentowała bogaty repertuar, promując utwory kojarzone z Polską oraz regionem krakowiaków wschodnich. Muzycy występowali w strojach krakowskich, wykonując tradycyjne tańce, co spotkało się z gromkimi brawami od publiczności. Orkiestra miała również niezapomnianą okazję do wspólnego występu z muzykami z Węgier, dając koncert będący wyrazem wielowiekowej przyjaźni polsko-węgierskiej.

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalowej

Serca i podniebienia Węgrów skradł tradycyjny rosół przygotowany w ramach konkursu kulinarnego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalowej. Potrawa zdobyła zaszczytne drugie miejsce w rywalizacji, co świadczy o jej wysokiej jakości i uznaniu przez międzynarodowe jury.

Promocja Małopolski

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Udział w festiwalu i Miejskim Dniu Dziecka w Törökszentmiklós przyczynił się do zacieśnienia więzi kulturalnych i kulinarnych między Polską a Węgrami.

Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach oraz Centrum Kultury w Ryglicach.

Czytany 177 razy
Odsłon artykułów:
17585602

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…