poniedziałek, 27 maj 2024 21:07

Druga sesja sejmiku województwa podkarpackiego VII kadencji

Napisał

Podczas drugiej sesji sejmiku województwa podkarpackiego VII kadencji, radni podjęli szereg kluczowych uchwał, w tym stanowisko w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Marcin Fijołek, przewodniczący klubu radnych PiS, podkreślił korzyści płynące z tej inwestycji dla regionu. Sejmik przeznaczył także 220 tys. zł na wsparcie ukraińskich regionów partnerskich oraz zatwierdził finansowanie lokalnych inwestycji, takich jak projekt „Biblioteka Nowa” w Rzeszowie.

Kluczowe decyzje i wsparcie dla regionu

W trakcie sesji Krzysztof Ignaczak złożył ślubowanie jako nowy radny. W przyjętym stanowisku dotyczącym budowy CPK, Marcin Fijołek zaznaczył, że projekt przyniesie liczne korzyści dla Podkarpacia, w tym rozwój transportu pasażerskiego i cargo oraz nowe miejsca pracy.

Inwestycje i wsparcie dla Ukrainy

Sejmik województwa podkarpackiego przyznał 220 tys. zł na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z regionów partnerskich z Ukrainy. Ponadto, zatwierdzono środki na lokalne projekty, takie jak „Biblioteka Nowa” w Rzeszowie oraz milion złotych w ramach „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025”.

Czytany 152 razy
Odsłon artykułów:
17585426

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…