czwartek, 16 maj 2024 20:24

Oliwia Podraza laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Spotkania ze Sztuką"

Napisał

Oliwia Podraza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Spotkania ze Sztuką", zorganizowanego przez Fundację PGE. Jej praca była jedną z 90 nagrodzonych, a wyróżnieniem była wycieczka do Muzeum Narodowego w Krakowie dla całej klasy.

Wycieczka do Muzeum Narodowego

Podczas wizyty w Muzeum Narodowym w Krakowie, uczniowie zostali miło powitani, a rysunek Oliwii znalazł się na honorowym miejscu. Wzięli udział w zajęciach pt. "Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku", prowadzonych przez przewodnika, który przybliżył twórczość różnych artystów. Uczniowie analizowali dzieła ekspresjonistów, formistów, kolorystów i artystów awangardowych. Praca w grupach nad wybranymi dziełami była dla wszystkich niezwykle atrakcyjna.

Zajęcia z przedsiębiorczości

Druga część wycieczki miała charakter edukacyjny i obejmowała zajęcia "Przedsiębiorczość na Trampach". Uczniowie uczestniczyli w innowacyjnej grze, ucząc się planowania, zarządzania budżetem i kreatywnego wykorzystywania szans. Ich zadaniem było wcielenie się w rolę właściciela powstającego parku trampolin. Gra łączyła naukę z aktywnym spędzaniem czasu w parku trampolin, co było dla uczniów bardzo atrakcyjne.

Informację o osiągnięciach Oliwi podał Urząd Miejski w Pilźnie.

Czytany 146 razy
Odsłon artykułów:
17520258

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…