czwartek, 16 maj 2024 20:19

Tomasz Wantuch nieustannie promuje Tuchów i region tarnowski

Napisał

Tomasz Wantuch, znany promotor Tuchowa, nadal aktywnie działa na rzecz promocji miasta i regionu tarnowskiego, docierając daleko poza Małopolskę. Jego wysiłki zostały docenione w Krakowie, gdzie został wyróżniony w Konkursie Pamięć i Tożsamość w latach 2021 i 2022.

Aktywność medialna

Wantuch nie spoczywa na laurach i kontynuuje swoje działania promocyjne. Ostatnio udzielił dwóch wywiadów o tematyce historycznej dla Radia Kraków. Oba nagrania zrealizowano w siedzibie Polskiego Radia Kraków. Dodatkowo, uczestniczył w projekcji filmu "Jazz Outsider" w Kinie Pod Baranami, gdzie spotkał się z reżyserem Januszem Majewskim.

Udział w filmie dokumentalnym

Kilka miesięcy temu Tomasz Wantuch wziął udział w filmie dokumentalno-historycznym z okazji 80. rocznicy "Bitwy o Monte Cassino". Przybliżył sylwetkę mjr Władysława Drelicharza, tuchowianina, uczestnika bitwy, na podstawie archiwalnych dokumentów. Reportaż będzie wyemitowany na antenie TV Trwam oraz na YouTube.

Promocja "Rocznika Tarnowskiego"

W marcu Wantuch uczestniczył w promocji "Rocznika Tarnowskiego", gdzie wygłosił odczyt na temat swojego artykułu "Wiadomości Tarnowskie. Rok założenia 1979" w tarnowskim ratuszu.

Najnowsze projekty

Najnowszym projektem Tomasza Wantucha jest obszerny wywiad dla Radia Kraków, którego pierwsza część ukazała się 15 maja, a powtórka reportażu odbędzie się 16 maja 2024 r. po godz. 21.00 w Radiu Złote Przeboje. Wywiad można również znaleźć na stronie Radia Kraków.

Informację o działaniach Tomasza Wantucha podał Urząd Miejski w Tuchowie.

Czytany 151 razy
Odsłon artykułów:
17520271

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…