czwartek, 28 marzec 2024 15:02

Rewolucja na torach: Tuchów i inne małopolskie miasta z nowoczesnymi przystankami

Napisał

Rozpoczęła się długo oczekiwana modernizacja przystanków kolejowych w Małopolsce, w tym w Tuchowie, z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Po wielu latach starań, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystąpiły do remontu 12 stacji i przystanków kolejowych na terenie Małopolski, w tym znaczącej dla mieszkańców stacji w Tuchowie. Modernizacja przewiduje wprowadzenie szeregu udogodnień, takich jak pochylnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze dla niewidomych i niedowidzących.

Prace remontowe zostały powierzone Przedsiębiorstwu Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o., z ogólną wartością umowy wynoszącą ponad 10 milionów złotych. Zakres modernizacji obejmuje nie tylko ulepszenie dostępności przystanków, ale również prace nad nawierzchnią, podtorzem, urządzeniami sterowania ruchem, systemami telekomunikacyjnymi oraz peronami i obiektami kubaturowymi, co ma na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pasażerów.

Czytany 143 razy
Odsłon artykułów:
17375189

Odwiedza nas 783 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…